adidas Superstar Bounce Triple White
9 lutego 2017
adidas

0

Adidas to najbardziej kultowy model butów niemieckiej marki. Jego sylwetka od wielu lat nie zmienia swojej formy, mimo że nowych wersji kolorystycznych powstało w tym czasie całe mnóstwo. Superstar Bounce to pierwsze takie zaskoczenie w tej kwestii. Jakie są?

Krótka historia Superstar

Po raz pierwszy w sprzedaży pojawiły się w latach osiemdziesiątych. Przeznaczone do gry w koszykówkę buty na płaskiej podeszwie szybko zaskarbiły sobie serca członków młodzieżowych subkultur. Najbardziej hip-hopowców, którzy nie tylko chętnie je nosili, ale też pisali na ich temat piosenki. Shell Shoes, bo tak nazywają je sneakerheadzi ze względu na czubek, który przypomina muszelkę, stały się najbardziej rozpoznawalnym symbolem mody lat dziewięćdziesiątych, a później na pewien czas słuch o nich zaginął. Wszystko zmieniło się w 2014 roku, kiedy marka ponownie postawiła na ten model. Od tej pory systematycznie pojawiały się ich nowe wersje – coraz bardziej kolorowe i wymyślne. Na warsztat bierze je zawsze , która od kilku sezonów współpracuje z adidasem. I mimo że naprawdę wiele zaskakujących modeli Superstarów zaprezentowano od momentu ich powstania, na adidas Superstar Bounce trzeba było długo czekać. A niewątpliwie ten model jest małą rewolucją brandu.

Primeknit + Boost

Na nowy model Superstarów składają się wszystkie najbardziej cenione technologie adidasa. Mowa tu przede wszystkim o podeszwie z pianki Boost, którą wykorzystuje się już w prawie wszystkich modelach butów niemieckiego koncernu. Nadaje ona nie tylko ciekawego wyglądu, ale też znakomitej amortyzacji, której w poprzednich wersjach kultowych butów lat osiemdziesiątych zdecydowanie brakowało. Drugim ważnym elementem tego modelu jest oczywiście cholewka z materiału Primeknit, który świetnie trzyma stopę, ale też odprowadza wilgoć i umożliwia wentylację. Całość jest efektowna zarówno designersko, jak i funkcjonalnie. Te buty z pewnością zawojują wiosną świat sneakerów!

Biel jest w cenie

Superstar Bounce pojawią się na razie w jednej wersji kolorystycznej – Triple White będącej połączeniem różnych odcieni bieli. Co ciekawe, wpisują się one w najnowsze trendy, bo wszystko wskazuje na to, że białe buty po raz kolejny wracają do łask. Ten model przez zróżnicowanie faktur materiałów zdecydowanie wygląda niezwykle!

Adidas Superstar Bounce weszły do sprzedaży na początku lutego. Czy dołączą do wszystkich wielkich hitów w swojej rodzinie? To się dopiero okaże, jednak na pierwszy rzut oka widać, że mają ogromny potencjał, by stać się numerem jeden wśród Superstarów!

Fot.: http://www.kicksonfire.com/adidas-superstar-bounce-primeknit-triple-white/

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *