NikeLab Mayfly Lite
11 lutego 2017
Nike

0

Jeśli oregoński koncern wypuszcza na rynek coś spod szyldu NikeLab, to wiadomo, że miłośnicy sportowego obuwia mogą spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. Nie inaczej jest i tym razem. Ekipa NikeLab postanowiła wskrzesić model Mayfly, który zadebiutował w sklepach w 2003 roku. Model dedykowany biegom długodystansowym doczekał się nowego wcielenia, które może znakomicie spisać się jako obuwie lifestylowe.

Buty zużywające się po 100 km

Debiutujący w 2003 roku model Nike Mayfly był przedstawicielem butów długodystansowych, wyróżniającym się na tle konkurencji za sprawą niespotykanej wówczas wagi. Buty Mayfly ważyły zaledwie 135 gramów. Co najciekawsze, produkt Nike miał określoną żywotność. Po pokonaniu w nich 100 kilometrów buty nie miały już odpowiednich właściwości.

Wtedy sportowiec mógł przesłać swoją zużytą parę do producenta w celu utylizacji produktu.

Rip-stop, połyskująca łyżwa i wentylacja w podeszwie

Najnowsze edycja modelu, będąca dziełem NikeLab, to jeszcze lżejsze wydanie charakteryzujące się luksusowym wykończeniem. W Mayfly Lite zastosowano upper wykonany z cienkiego i bardzo wytrzymałego tworzywa rip-stop. Ogólny komfort użytkowania zapewnia usztywnienie tylnej części buta. Wizualne wrażenie robi niestandardowa cholewka i połyskujący boczny Swoosh. Nietuzinkowa jest również podeszwa, w której znajdują się otwory wentylujące.

Na razie NikeLab zaprezentowało dwie wersje kolorystyczne Mayfly Lite: czarną oraz oliwkową.

Źródło zdjęć: https://www.thedropdate.com/news/nikelab-mayfly-lite

 

 

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *