Roshe Two już w sklepach!
5 października 2016
Nike

0

Pierwsza odsłona ujrzała światło dzienne w 2012 roku. Dylan Raasch postawił wtedy przede wszystkim na minimalizm, chcąc stworzyć buty o uniwersalnym charakterze, które zapewniałyby komfort zarówno podczas joggingu czy spaceru, jak i w czasie towarzyskiego wyjścia na miasto. Cztery lata od premiery tego modelu Nike zdecydowało się stworzyć jego drugą odsłonę, w której ten sam projektant postanowił jeszcze bardziej uprościć swój projekt.

Od braku akceptacji do sukcesu

Pewnie nie wszyscy wiedzą o tym, że Nike Roshe mogły nigdy nie zagościć w ofercie oregońskiego koncernu. W 2010 roku Dylan Raasch dostał zadanie przygotowania butów na sezon jesienny 2011, co projektant z przyjemnością uczynił. Na firmowym spotkaniu z marketingowcami i handlowcami przedstawił pierwowzór modelu Roshe. Pomysł jednak spotkał się z dezaprobatą i został odrzucony przez wszystkich, oprócz samego autora, który starał się rozwijać projekt w wolnym czasie, dzięki czemu buty Roshe mogły mieć swoją premierę w 2012 roku.

50 twarzy minimalizmu

roshe-two-3

W modelu Nike wszelkie zmiany polegały na uproszczeniu sylwetki buta, poprzez pozbawienie go zbędnych elementów. Nadało mu to nieco szlachetniejszej formy, a sam projekt z pewnością można określić jako przykład bezwzględnie minimalistycznego designu. Przewiewna cholewka i podeszwa z trzema warstwami amortyzacyjnymi to gwarancja tego, że nowe Roshe to nadal stuprocentowy komfort dla użytkownika, tylko zamknięty w skromniejszym opakowaniu.

Nowości w Roshe Two

Model Roshe Two dostępny jest w usłudze NIKEiD, co oznacza, że dzięki specjalnemu kreatorowi można je dowolnie modyfikować. Od dziś nie musisz wybierać spośród kolorystyk dostępnych na sklepowych półkach. Możesz sam wybrać kolor poszczególnych elementów lub zdecydować się na użycie dowolnie wybranego printu, dzięki czemu zapewnisz sobie unikatowy egzemplarz modelu Roshe Two.

roshe-two-2

Fanów butów autorstwa Dylana Raascha z pewnością ucieszy również fakt, że nowa odsłona dostępna jest także w wersji z flyknitową cholewką. Dodatkową gratką dla sneakerheadów jest zastosowanie specjalnych rzędów dzianiny, dzięki czemu cholewka zmienia kolor podczas ruchu. Roshe Two dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych.

roshe-two-flyknit

Gdyby tego było mało, koncern z Oregonu postanowił wypuścić na rynek także trzy wersje Roshe Two z cholewką wykonaną ze skóry naturalnej. Skórzane Roshe Two dostępne będą w następujących kolorystykach: Vachetta Tan, Black i Pure Platinum.

fot. nike.com

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *