Superga – superoryginalna marka z tradycjami
11 maja 2016
Inne

0

Superga to marka z bogatą tradycją, istnieje na rynku od ponad 100 lat. Zaliczyła kilka spektakularnych sukcesów i bolesnych upadków, ale na tej drodze wypracowała charakterystyczny styl i zdobyła rzeszę fanów. Historia firmy jest niezwykle barwna i interesująca – chcesz ją poznać?

Od zera do kultowego klasyka

Marka istnieje na rynku już od ponad 100 lat! Założyciel – Walter Martiny – powołał do życia w 1911 roku firmę, która specjalizowała się w produkcji gumowych wyrobów. Nieco ponad dekadę później, dokładnie w 1925 roku w Turynie, pod szyldem Walter Martiny industrie Gomma wyprodukowano pierwsze płócienne buty z gumową podeszwą. Narodziła się legenda i praprzodek sportowych butów – Superga 2750.

Superga 2750
Współczesny model Superga 2750 Classic

Gumowa rewolucja

Z czego zasłynęła marka Superga? Z gumy! Od 1930 roku marka opatentowała kilkaset rodzajów tego tworzywa. Wszystko po to, żeby buty były jeszcze wygodniejsze, szczelniejsze i spełniające oczekiwania klientów. To znacząco wpłynęło na jakość pracy i życia wielu ludzi – wszystko dzięki nieprzepuszczającej wody gumie w kaloszach i innych butach sygnowanych przez włoską markę.

Rolnik szuka butów

Do produkcji marka wykorzystywała naturalny surowiec – lateks z drzewa kauczukowego. Od 1960 roku Superga podjęła współpracę z marką Pirelli (kojarzącą się z produkcji opon i ekskluzywnego kalendarza z topowymi modelkami). Ta współpraca zaowocowała produkcją na masową skalę obuwia chętnie kupowanego przez rolników. Dzięki wytrzymałości materiałów i nieprzemakalności idealnie nadawały się do takiej pracy.

Ciąg dalszy nastąpił

Owocna współpraca z marką Pirelli trwała do roku 1990. Przez 30 lat wspólnie wyprodukowali tysiące butów z wyspecjalizowaną podeszwą. Proponowali modele dedykowane wspinaczce górskiej i alpejskiej, ale również casualowe modele: sandały i kapcie. Osoby uprawiające sporty,

Jennifer Aniston w butach Superga
Jennifer Aniston w butach Superga, fot. pinterest.com

takie jak: koszykówka, gimnastyka, żeglarstwo, również mogły sobie sprawić parę od Superga. Marka radziła sobie różnie, były wzloty i upadki, przełomem okazał się rok 2004 Wtedy też zostali wykupieni przez BasicNet. Od 2007 roku Superga oficjalnie stała się własnością spółki. Dziś włoskie buty noszą największe gwiazdy: , Katie Holmes, Jenifer Aniston, a nawet Michelle Obama.

fot. superga.co.uk

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *