TGWO x Diadora „Rise & Fall of the Roman Empire” Pack
13 czerwca 2017
Inne

0

Dzisiejszy wpis dedykowany jest miłośnikom wyjątkowych i ekskluzywnych projektów. „Rise & Fall of the Roman Empire” Pack z pewnością taki jest, bowiem to efekt współpracy włoskiego brandu Diadora z niemieckim sklepem The Good Will Out.

Rzymska toga, złoto i włosie konia wyścigowego

„Rise & Fall of the Roman Empire” to nie tylko zestaw znakomicie prezentujących się kicksów, ale również opowieść o rzymskich władcach – Kaliguli i Neronie. Pierwsze buty z tego zestawu to model V7000, nawiązujący do postaci Kaliguli. Designerzy wykorzystali na cholewce różne odcienie beżu, co było inspirowane togą. Na toeboxie i bocznym panelu obecny jest len, który potęguje skojarzenie z rzymskimi szatami. Branding na boku cholewki imituje złoto, tym samym symbolizując bogactwo owych czasów. Z tyłu buta obecne jest specjalne włosie, które nawiązuje do Incitatusa, ulubionego konia władcy. Przysłowiową wisienką na torcie jest moneta z podobizną Kaliguli, umieszczona na zapiętku.

Pożar Rzymu, dedykowana wkładka i twarz Nerona

Druga część zestawu „Rise & Fall of the Roman Empire” to model S8000 inspirowany osobą Nerona, władcy, który niegdyś wydał rozkaz podpalenia Rzymu. To właśnie to wydarzenie spowodowało, że projektanci postanowili pokryć cholewkę energiczną czerwienią. Do słynnego zajścia nawiązano też poprzez popękaną skórę na zapiętku i grafikę na wkładce. Na zapiętku znajduje się również moneta z wytłoczonym wizerunkiem Nerona.

Wspólnym elementem obu modeli jest róż, który również nie pojawił się tutaj przypadkowo. W takim kolorze była Toga Picta, uroczysta szata, na której założenie mogli sobie pozwolić tylko przedstawiciele najwyższego stanu.

Źródło zdjęć: https://www.eukicks.com/the-good-will-out-x-diadora-rise-fall-pack/

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *