Wełniane buty sportowe Allbirds
26 sierpnia 2016
Inne

0

„Najwygodniejsze buty na świecie” – tak mówią o nich startupowcy, inwestorzy oraz sami twórcy. Wykonane z wełny Wool Runners to produkt nowozelandzkiej marki Allbirds. Mimo prostego designu wyglądają nietuzinkowo i budzą sporo emocji wśród miłośników sportowego obuwia i nie tylko.

Specjalna wełna do specjalnych butów

Wool Runners powstały z inicjatywy Tima Browna, byłego nowozelandzkiego piłkarza, marzącego o wełnianych sneakersach. Zaskoczeniem dla wielu jest fakt, że w butach marki Allbirds stopa wcale się nie poci. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu cienkiej i mocno karbikowanej wełny z Merynosów, takiej samej, której używa się do produkcji odzieży termicznej.

Buty są zrobione z jednej z najlepszych gatunków owczej wełny na świecie: merino wool
Buty są zrobione z jednej z najlepszych gatunków owczej wełny na świecie: merino wool

Merina używana przez Allbirds pochodzi z Nowej Zelandii i jest przerabiana w Mediolanie. Cholewka z takiego materiału gwarantuje utrzymywanie odpowiedniej temperatury, odprowadzanie wilgoci oraz łatwość suszenia. Producent zapewnia, że buty można spokojnie prać w pralce, lecz zaleca unikać suszarki. Wool Runnery łatwo dopasowują się do stopy, dzięki czemu są bardzo wygodne i można je nosić nawet bez skarpet, bez ryzyka powstania nieprzyjemnych otarć na skórze.

Czy najwygodniejsze znaczy, że idealne?

Niektórzy użytkownicy butów Wool Runners twierdzą, że są one bardzo podatne na wszelkie zabrudzenia, a po dłuższym czasie użytkowania zaczynają mechacić się od wewnątrz. Jednak trudno przecież wymagać od obuwia, żeby się nie brudziło i było niezniszczalne.

meski-model-allbirds

Dolina Krzemowa zakochana w Wool Runners

Buty od nowozelandzkiego producenta podobają się szczególnie wspominanym już wcześniej startupowcom i ludziom z branży venture capital. Michael Brandt stwierdził, że Woll Runnery są tak wygodne, że nosi się je jak skarpetki. Swój zachwyt wyraziła także Liz Wessel, pełniąca funkcję dyrektora generalnego w firmie WayUp. Ponadto pozytywne opinie na temat produktu marki Allbirds wyraził Bret Jackson, związany niegdyś z firmą Crocs, Andrew Mitchel (Brand Foundry Ventures) czy Henry McNamara (Great Oaks). Przychylne reakcje widoczne są również w mediach społecznościowych, takich jak Instagram i Twitter.

https://twitter.com/hashtag/allbirds

Kolorystyka i cena

Wełniane sneakersy z Nowej Zelandii dostępne są w 5 wariantach kolorystycznych: szarym, granatowym, niebieskim, zielonym oraz pomarańczowym. Koszt zakupu takich butów to 95 dolarów, czyli około 360 zł. Nie lada ciekawostkę stanowi fakt, że nabywca może je zwrócić producentowi w ciągu miesiąca, nawet jeśli przez ten czas były użytkowane.

fot. allbirds.com

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *