Wodoodporne Converse już w sklepach
18 listopada 2016

Marka w ramach tegorocznej kolekcji na sezon jesień-zima postanowiła wypuścić na rynek buty, które poradzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Najnowsza linia Counter Climate Boots Collection prezentuje The All Star II , łącząc klasyczne wzornictwo z wygodą użytkowania i funkcjonalnością podczas chłodniejszych dni.

Sneakersy w walce z deszczem i chłodem

Converse chce udowodnić, że ich produkty mogą być nie tylko stylowe, ale również funkcjonalne. W butach z kolekcji Converse Counter Climate Boots zastosowano między innymi gumę, wodoszczelny neopren oraz nieabsorbujące wody płótno. Takie rozwiązania sprawiają, że są odporne na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Dodatkowym atutem nowych modeli jest zastosowanie ocieplenia wewnątrz cholewki. Wobec tego zyskujemy sneakersy, które są wodoodporne i chronią przed zimnem w dniach, kiedy słupek na termometrze nie napawa nas optymizmem.

unspecified-5

Nowe rozwiązania

Dla fanów butów Converse z pewnością ważne jest to, że projektanci zachowali dobrze wszystkim znaną sylwetkę Chucków. Nowością jest zastosowanie perforowanej skóry, która nie przepuszcza wody do wnętrza obuwia. Do zalet trzeba również zaliczyć pętelkę przy pięcie, ułatwiającą zakładanie i ściąganie butów. Duży nacisk położono także na konstrukcję podeszwy, zaprojektowaną w taki sposób, by zapobiegać przemakaniu obuwia i zapewniać utrzymywanie temperatury w jego wnętrzu. Podeszwa jest gruba i ma bieżnik, który zapewni przyczepność nawet na śliskiej nawierzchni. Ponadto Chuck II Boot wyposażone zostały we wkładkę Nike Lunarlon o właściwościach amortyzujących.

unspecified-4

Buty z serii Converse Counter Climate Boots dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych: Antique Sepia, Black i Dark Chocolate. To doskonała alternatywa dla miłośników marki, którzy nie chcą rezygnować z noszenia swoich ulubionych sneakersów nawet zimą.

Źródło zdjęć: http://czechmag.cz/bitva-elementu-converse-predstavuje-novou-kolekci-counter-climate-boots/

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *