Czy warto kupić buty ze skóry ekologicznej?
5 listopada 2015
Inne

0

Niektórzy uważają, że buty ze skóry ekologicznej są gorszym wyrobem, który nie zasługuje na uwagę. My postaramy się udowodnić, że przy odpowiedniej pielęgnacji takie obuwie może nam posłużyć nawet kilka sezonów!

Co to jest skóra ekologiczna?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia „skóra ekologiczna”, ponieważ na co dzień można się spotkać z wieloma, często mylnymi definicjami. Otóż jest to nic innego, jak materiał syntetyczny, którego zadaniem jest imitowanie skóry naturalnej. Nasi rodzice znają ją pod nazwą skaju lub dermy.

Blaski i cienie butów ze skóry ekologicznej

Nie da się ukryć, że buty ze skóry ekologicznej są nieco gorszej jakości niż te wytworzone ze skóry naturalnej. Wymagają naprawdę dużo uwagi – szczególnie podczas pielęgnacji. Zanim założymy je na nogi, powinniśmy je porządnie zaimpregnować. Szczególnie, jeśli planujemy wyjść w nich w deszczową pogodę. Łatwo się domyśleć, że ich odporność na wilgoć i złe warunki pogodowe jest o wiele niższa. Dlatego pamiętajmy, że najlepiej nosić je w słoneczne dni.

Buty ze skóry ekologicznej na pierwszy rzut oka nie różnią się od tych wykonanych ze skóry zwierzęcej, ale są mniej wytrzymałe, dlatego musisz o nie bardziej dbać jeśli chcesz, żeby służyły Ci przez dłuższy czas

Niektórzy narzekają również, że buty ze skóry ekologicznej nie potrafią zapewnić odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co jest wyjątkowo szkodliwe dla naszych stóp. Jeśli jednak nie masz problemu z nadmierną potliwością, nie powinno to być dla ciebie większym zmartwieniem.

Mimo wszystko buty ze skóry ekologicznej mają jedną, bardzo ważną zaletę. Ich ceny są znacznie niższe, dlatego możemy sobie pozwolić na zakup nawet kilku modeli. W ten sposób nasza szafa zapełni się obuwiem na każdą okazję!

Nie wydamy na nie fortuny, a często buty ze skóry ekologicznej są łudząco podobne do tych ze skóry naturalnej. Jeśli więc nie zależy ci na trwałości, a stawiasz raczej na ilość, te modele będą dla ciebie idealne!

zdjęcie główne: ragazzafashion.pl

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *