Fila odświeża model z 1993 roku
28 września 2016
Fila

0

Powroty do klasyków z lat 90. stały się już faktem. Sięganie po stare, sprawdzone projekty przynosi zaskakująco dobre efekty, zarówno designerskie, jak i sprzedażowe. Tym tropem poszła kolejna marka, która wznawia swój model z 1993 roku. O jakiej firmie mowa?

Włoska moda sportowa

Założona w 1911 roku we Włoszech marka Fila ma ogromne doświadczenie w projektowaniu butów sportowych. Zaczynała od produkcji akcesoriów i butów dla alpinistów, by później wyspecjalizować się w obuwiu dla tenisistów, koszykarzy i piłkarzy. Co ciekawe, łączy ją także wspólna historia z inną, bardzo popularną dyscypliną sportową – z bieganiem, które zyskuje coraz szersze grono fanów na całym świecie.

fila-overpass-2-fusion-2

Overpass

Właśnie do biegania był przeznaczony model Overpass, który swoją premierę miał w 1993 roku. Od tamtej pory był dwa razy aktualizowany. Po raz pierwszy w 2014 roku zaprezentowano nową sylwetkę klasycznego dla marki modelu. Niedawno w marce pomysł na te buty ponownie odżył. Jak wspominają projektanci – Fila chce zaspokoić potrzeby swoich klientów, których ogarnęła wszechobecna mania biegania. A model Overpass 2.0. Fusion ma być odpowiedzią na ich sportowe marzenia.

fila-overpass-2-fusion

Technologia i ponadczasowy wygląd

Overpass 2.0. Fusion designersko opierają się na modelu z lat 90. Dostępne będą w kolorystyce charakterystycznej dla marki Fila – czerwień, biel i granat. Co się zmieniło? Buty mają inaczej uszytą cholewkę ze specjalnym kołnierzem wokół kostki i lekkim, perłowym wykończeniem. Poza tym podeszwa buta jest dostosowana do specyfiki biegania – dobrze amortyzuje i jest bardzo lekka. To zasługa niezawodnej pianki EVA, która dodatkowo została wzmocniona gumą, dzięki czemu nie musimy martwić się o jej przyczepność.

Nowe-stare Overpass marki Fila już niebawem pojawią się w sklepach, by zdobywać serca kolejnych biegaczy!

fot. http://footwearnews.com/2016/focus/athletic-outdoor/fila-overpass-2-fusion-sneakers-release-photos-257231/

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *